2019-10-06

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
6 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, w łączności z każdą Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 1600 Msza św. w intencji Róży X a następnie Zmiana Tajemnic Różańcowych oraz tradycyjna Procesja Różańcowa w związku ze Świętem Matki Bożej Różańcowej. W trakcie procesji pomodlimy się Różańcem Świętym. Z tego powodu nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 1730.

3. Ofiary, które dzisiaj składamy na tacę, jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, przeznaczone są na prowadzone w naszej Parafii prace gospodarcze. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie!

4. Zachęcamy do licznego udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które jest sprawowane codziennie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 1730. Dzieci i młodzież zapraszamy na Różaniec w sposób szczególny, w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1615. Dla dzieci, jak co roku, przygotowana jest do kolekcjonowania specjalna różańcowa układanka.

5. W jutrzejszy poniedziałek – 7 października, liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej.

6. W czwartek o godz. 1800 Msza św. za kapłanów ofiarowana przez Apostolat Margaretka.

7. Natomiast w piątek o godz. 1800 zbiorowa Msza św. wypominkowa za zmarłych.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 1800 Msza św. w intencji Czcicieli NMP Fatimskiej a następnie ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W czasie Nabożeństwa modlić się będziemy Różańcem Świętym, stąd za tydzień wyjątkowo nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 1730.

9. Zachęcamy do udziału w najbliższą sobotę – 12 października w Pieszej Pielgrzymce z wrocławskiej archikatedry do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Powędrujemy w naszej Grupie – XIV A. Możemy jeszcze zapisywać się na specjalny autokar, który rano zawiezie nas do Wrocławia a po Pielgrzymce przywiezie z Trzebnicy do domu. Koszt: 25 zł. Osoby już zapisane prosimy o potwierdzenie udziału przez dokonanie wpłaty. Odjazd z Góry w najbliższą sobotę o godz. 430 z parkingu sprzed Tesco.

10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej Ojczyźnie XIX Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” Po Mszach św. będziemy mogli złożyć do specjalnych puszek nasze dobrowolne ofiary na pomoc w nauce zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Z góry Bóg zapłać za każdy dar!

11. Przypominamy o organizowanej z naszej Parafii w drugiej połowie września przyszłego roku Pielgrzymce autokarowej do Grecji i Macedonii, po części śladami św. Pawła Apostoła. Trwają zapisy w Duszpasterstwie. Dla zainteresowanych, do pobrania przy wyjściu z kościoła program Pielgrzymki.

12. Na prośbę Starosty Górowskiego – Pana Kazimierza Boguckiego, drogą ogłoszeń parafialnych, przekazujemy zaproszenie dla wszystkich mieszkańców Góry na spotkanie z Prezydentem Rzeczpospolitej Polski – Panem Andrzejem Dudą. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek – 8 października o godz. 1800 w sali „Arkadia”. Ze względów formalnych prosimy o wcześniejsze przybycie.