2019-10-13

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU

1. Dzisiaj o godz. 1200 Msza św. w intencji Nauczycieli z racji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

2. Członków Straży Honorowej NSPJ oraz wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją duchowość, zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na spotkanie o godz. 1500 w Domu Katechetycznym.

3. W zatroskaniu o losy Ojczyzny, w sposób szczególny módlmy się dzisiaj o mądry i odpowiedzialny wybór przez Polaków, naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu.

4. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej Ojczyźnie XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach św. możemy składać do specjalnych puszek nasze dobrowolne ofiary na pomoc w nauce zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Bóg zapłać za każdy dar!

5. Dzisiaj o godz. 1800 Msza św. w intencji Czcicieli NMP Fatimskiej a następnie ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W czasie Nabożeństwa modlić się będziemy Różańcem Świętym, stąd dzisiaj wyjątkowo nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 1730.

6. Zachęcamy do licznego udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które jest sprawowane codziennie o godz. 1730. Dzieci i młodzież w sposób szczególny zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1615.

7. W najbliższy poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque – patronki Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji Msza św. o godz. 1800 będzie sprawowana w intencji Członków Straży Honorowej NSPJ działającej w naszej Parafii.

8. Natomiast w środę – 16 X, Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 1200 Msza św. w intencji naszego Wikariusza – Ks. Łukasza z racji imienin.

10. Również w przyszłą niedzielę o godz. 1600 Msza św. za Ojczyznę, Ojca Św. Franciszka i Rodzinę Radia Maryja.

11. Od dzisiejszej niedzieli możemy zaopatrywać się w kartki wypominkowe, na których polecać będziemy w listopadzie modlitwom Kościoła naszych zmarłych. Prosimy o zaznaczenie na kartkach swojego adresu, tak aby uczestniczyć w modlitwie za swoich zmarłych w oznaczony dzień. Z góry Bóg zapłać za ofiary składane z racji wypominek.

12. Przypominamy o organizowanej z naszej Parafii Pielgrzymce do Grecji i Macedonii w drugiej połowie września przyszłego roku. Dla zainteresowanych do pobrania przy wyjściu z kościoła program Pielgrzymki.

13. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Górze, drogą ogłoszeń parafialnych przypomina o obowiązkowym szczepieniu psów przeciwko wściekliźnie. Dla zainteresowanych, szczegółowe wskazania zamieszczone są w gablocie kruchty kościoła.