2019-11-10

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
10 LISTOPADA 2019 ROKU

1. Członków Straży Honorowej NSPJ zapraszamy na spotkanie formacyjne dzisiaj o godz. 1500 w Domu Katechetycznym.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Przemilczane Cierpienie”. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła, możemy złożyć do puszek dobrowolne ofiary na pomoc prześladowanym za wiarę. Bóg zapłać za każdy dar!.

3. W jutrzejszy poniedziałek – 11 listopada, 101 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, zamówiona przez Urząd Starosty i Burmistrza Górowskiego zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 1200. Pozostałe Msze św. o godz. 700 i 1800.

4. W czwartek o godz. 1800 Msza św. za kapłanów ofiarowana przez Apostolat Margaretka.

5. W najbliższą sobotę – 16 listopada, Grupa Anonimowych Alkoholików „Desiderata” zaprasza na Mszę św. o godz. 1700 w 31 rocz. powstania Grupy AA „DESIDERATA” oraz 15 rocz. powstania Grupy AL – ANON „ ISKIERKA”.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 Msza św. w int. Ojczyzny, Ojca Św. Franciszka i Rodziny Radia Maryja.

7. Porządek modlitw wypominkowych na najbliższy tydzień:
    • dzisiejsza niedziela – 10 XI – za zmarłych zgłoszonych z ul. Wrocławskiej;
    • poniedziałek – Dworcowa, Reymonta, Ks. Konarskiego, Staromiejska, Staromłyńska;
    • wtorek – Kościuszki, Zamenhofa, Piłsudskiego, Żeromskiego, Obrońców Lwowa;
    • środa – Dąbrowskiego, Leśna, Konopnickiej, Ks. Hawrysza, Ks. Ściegiennego;
    • czwartek – za zmarłych z karteczek bez adresu;
    • piątek – Dębowa, Bohaterów Westerplatte, Zielona, Mickiewicza;
    • sobota – Armii Krajowej, Armii Polskiej, pl. Chrobrego;
    • niedziela – Głogowska;
    • poniedziałek (18.11.2019) – Poznańska;

Modlitwy wypominkowe rozpoczynają się codziennie o godz. 1730.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii Misje Święte. , które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. Uroczyste rozpoczęcie Misji podczas sobotniej Mszy św o godz. 1800. W niedzielę podczas każdej Eucharystii kazania na rozpoczęcie Misji Świętych. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tych szczególnych ćwiczeń duchowych, które przeżywamy raz na dziesięć lat. Zechciejmy zaprosić szczególnie tych, którzy oddalili się od Pana Boga i Kościoła.

9. Trwa roznoszenie opłatków wigilijnych do naszych domów. Wraz z opłatkami otrzymujemy także program Misji Św. i zaproszenie do wzięcia w nich udziału. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane z tej racji, które zostaną przeznaczone na zamontowanie sygnalizacji przeciwpożarowej w naszym kościele!

10. Przy wyjściu z kościoła , do nabycia po 20 zł. kalendarz naszej Parafii na rok 2020, poświęcony kościołowi Bożego Ciała.

11. Parafia Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu organizuje od 17 listopada Kurs Przedmałżeński. Szczegóły w kruchcie kościoła.