Radość ludzi wszędy słynie

W ostatni piątek kończącego się roku 2017 o godz. 19.00 w parafii p.w. św. Katarzyny w Górze miał miejsce Koncert Bożonarodzeniowy „Radość ludzi wszędy słynie” w wykonaniu chóru nauczycielskiego PRO BONO i Gości.
     Świątynia została pięknie udekorowana kolorowymi światłami, co dodatkowo podkreśliło doniosłość tego wydarzenia. Wykonywane kolejne kolędy, a i też wykonanie instrumentalne (na gitarze) nagradzane było gromkimi brawami. Szczególnie długo był oklaskiwany występ dzieci ze Szkoły nr 3. Dynamiczne wykonanie wielu kolęd oraz akustyka naszej świątyni powodowało niezapomniane wrażenia. Na zakończenie koncertu wykonawcom podziękowała ciocia chorego Adasia i zapraszała wszystkich do kawiarenki na gorącą kawę. Po koncercie można było włączyć się w kwestę na rzecz Adasia chorego na rdzeniowy zanik mięśni.
     Ksiądz proboszcz dziękując wykonawcom ze swojej strony przypomniał, że rok temu też miał miejsce w naszej świątyni Koncert Kolęd i ma nadzieję, że ten II Koncert wpisze się na stałe w grudniowy kalendarz kolędowania w naszej parafii.

Józef Dmuchowski

Zdjęcia: Józef Dmuchowski, Bogdan Mączyński